Питання: чи можна тимчасово перевести дитину на домашнє навчання?

Шановні батьки!
Як ви знаєте, цього року навчання в школі проходитиме за особливими правилами. За десятками, сотнями різних, можливо взаємовиключних правил – бо настанови міністерства освіти і міністерства охорони здоров’я носять рекомендаційний характер, вся відповідальність за створення реальних покрокових правил перекладена на директорів шкіл. Тому кожний директор, вивчивши всі рекомендації, напрацьовує власний алгоритм дій – згідно особистих принципів, цінностей та уявлень, згідно технічних та матеріальних можливостей школи, згідно тієї допомоги (або її відсутності), що надходить від місцевої влади.
Тому ми не бачимо сенсу пвблікувати тут загальні правила – кожна школа тепер “держава в державі” і правила в кожній свої. Але ми можемо і хочемо надати батькам відповіді на ключові питання, які їх хвилююь зараз і які є загальними для всіх навіть в ситуації розмаїття шкільних правил – бо стосуються законів України, які ніхто не відміняв).
Перше питання, яке ставлять батьки: я боюсь вести дитину до школи. Боюсь, що вона захворіє, що захворію я, в мене вдома людина з групи ризику, просто хочу подивитись, як воно буде, а потім вирішити. Чи можу я тимчасово перевести дитину на домашнє навчання? Спробуємо відповісти на це питання.

1) Офіційна назва “домашнього навчання”, про яке питають батьки – “сімейна освіта”. Згідно Закону України “ПРо освіту” сімейна (домашня) форма здобуття освіти є рівноправною з іншими формами: очною, заочною, дистанційною, мережевою та іншими. Інформація про сімейну освіту є в статті 9 Закону “Про освіту” . https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
Треба наголосити, що сімейне навчання означає, що відповідальність за якість навчання несуть батьки.
2) На основі норм закону було розроблено відповідне Положення (наказ МОН № 536 від 23.04.2019 року), де прописано механізми реалізації різних форм освіти.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0547-19#Text
3) Практично це виглядає так: для переходу на сімейне навчання батьки пишуть заяву на ім’я директора школи, дитектор робить відповідний наказ.
4) Завуч повідомляє вчителів школи, що на електронну пошту дитини має надійти календарне планування на 2 місяці. Дитина за допомогою батьків вчиться за цим планом.
5) По закінченню цього терміну дитина приходить до школи, аби написати необхідні контрольні роботи і скласти тести, які б дозволили вчителям оцінити рівень знань і виставити відповідні оцінки. Якщо дитина не може або не хоче приходити до школи, вона здає контрольні і тести дистаніційно.
6) Повернути дитину з сімейної форми навчання на очну можна з двох причин. На цьому може наполягати школа – якщо за результатами тестів виявиться, що рівень знань дитини вкрай незадовільний і батьки не змогли організувати навчання дитини на належному рівні. В цьому випадку школа стає на захист права дитини на освіту. Друга причина – якщо батьки самі вирішили повернутися до очної форми навчання. В такому випадку пишеться відповідна заява – без жодніх пояснень причини зміни рішення – і за 2 тижні дитина знову може відвідувати школу.
Більше про сімейну форму освіти можна почитату тут https://nus.org.ua/news/z-veresnya-v-ukrayini-zapratsyuye-simejna-forma-osvity/
ВАЖЛИВО! Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. В адміністрації школи немає жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.

ГО “Батьківський контроль”

Залишити відповідь